Diellza Kolgeci sot feston ditëlindjen, nuk do ta besoni sa vjeçare është!

Diellza Kolgeci sot feston ditëlindjen, nuk do ta besoni sa vjeçare është!

Diellza Kolgeci sot feston ditëlindjen e saj. Ajo është e lindur në muajin janar me datë, 23 në vitin 1978-të.

Sot, Kolgeci mbush 42 vite. Diellza, mori urime të shumta nga miqtë dhe familjaret e saj edhe mikja më e mirë Afërdita Paqarada i shkroi një urim.

‘Urime ditëlindjen motra ime e vogël dhe shoqja më e mirë. Kemi kalu shumë gjëra bashkë,, kemi nda shumë momente të lumtura, ke qenë hija ime kur kam pas nevojë me më ndjek, unë krahu yt, kemi qajt dhe kemi qesh shumë… Sot të uroj ditëlindjen e parë si mami i Helenës dhe të uroj shumë shëndet dhe lumturia e botës qoftë me ju dyja. Të dua mootrushja ime e vogël’, ka shkruar Afërdita.

Ndryshe, Diellza Kolgeci është në lidhje dashurie me basketbollistin kosovar Fisnik Rugova që tashmë kanë edhe një vajzë. Çifti, kanë 11 vite diferencë në moshë por atyre nuk iu ka penguar kjo gjë./GazetaBlic