Don Xhoni bëhet viral në botë – kënga e tij shpërndahet edhe nga ylli brazilian i futbollit

Don Xhoni bëhet viral në botë – kënga e tij shpërndahet edhe nga ylli brazilian i futbollit

 

Don Xhoni ishte senzacioni i vitit 2020. Që nga ‘freestyle’ në emisionin “Gjoni Black me Meriton Mjekiqin”, ai e fitoi famën brenda natës, dhe arriti të mbante vëmendjen e publikut gjallë përgjati gjithë vitit me prurje të reja muzikore, njofton Insajderi.

Gjatë gjithë këtyre muajve sa ishte aktiv në muzikë, ai ka grumbulluar më shumë se 400 mijë ndjekës në Instagram.

Disa këngë dhe muaj më vonë, ai sërish u paraqit në studion e Meriton Mjekiqit me një tjetër ‘freestyle’, një sekuencë e së cilës u bë virale në rrjetin social, TikTok.

Në janar të këtij viti, sekuenca në profilin origjinal të postuar për herë të parë tashmë ka tejkaluar 3.5 milionë shikime dhe mbi 300,000 pëlqime.

Po i njëjti regjistrim është përdorur edhe nga abonentë tjerë nga e gjithë bota në platformë. Më shumë se 200 mijë përdorues kanë përdorur këngën e tij ndërkohë që trendi është në rritje.

E njëjta këngë, ka tërhequr edhe vëmendjen e ylli brazilian të futbollit, Douglas Costa. Futbollisti ka ndarë një video në llogarinë e tij në Instagram, teksa në Tv-n e tij luan performanca e reperit në “Gjoni Black me Meriton Mjekiqin”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DC11 (@douglascosta)

Postimin e ka ndarë në llogarinë e tij në Instagram, ku numëron më shumë se 6 milionë ndjekës. /Insajderi.com