Dua Lipa dhe i dashuri saj me shfaqje publike të dashurisë gjatë një dite sërfi

Dua Lipa dhe i dashuri saj me shfaqje publike të dashurisë gjatë një dite sërfi

Dua Lipa dhe i dashuri i saj Anwar Hadid dukeshin shumë të dashuruar kur u shfaqen në një plazh në Malibu, të bëjmë sërf si shpeshherë, vetëm një ditë pas ditëlindjes së këngëtares, njofton Insajderi.

Dyshja u panë duke shkëmbyer shumë puthje e përqafime, teksa të dy qëndronin në dërrasa të sërfit.

Çifti shoqëroheshin edhe nga disa miq të tjerë, duke shijuar kohën me diell dhe ajrin e kripur të detit. /Insajderi.com

Dua Lipa and beau Anwar Hadid showcased some major PDA while out surfing and boogie boarding in Malibu on Sunday

Weekend celebration! The afternoon of fun in the sun came just one day after the couple celebrated the British-born singer's 25th birthday

Surf time: With the sun glaring down on another gorgeous summer day, the couple hit the sand and waves dressed in black wetsuits

Best of both worlds: For the most part, Hadid filled his need for speed and rode an electric bodyboard while Lipa used a traditional surfboard

PDA: On a number of occasions the pair took a break from all the water action and had a steamy make-out session while they leaned on their boards

Foursome: The couple enjoyed the day with Hannah Montana alum Moises Arias and a female friend

Need for speed: Lipa appeared to have swapped the surfboard for her own electric longboard

Summer lovin': The foursome made a number of trips out on the surf

R&R: Eventually the foursome made their way back to shore

Burimi: Daily Mail