Dua Lipa kërcënon gazetën që e akuzoi për injorim të rregullave të Covid-19 gjatë xhirimit të videos

Dua Lipa kërcënon gazetën që e akuzoi për injorim të rregullave të Covid-19 gjatë xhirimit të videos

Dua Lipa ka goditur një tabloid të Britanisë së Madhe pasi ata e akuzuan atë për shkelje të rregullave të Covid gjatë xhirimeve të saj më të fundit për videoklipin e ri.

Pavarësisht se këngëtarja nuk përdori emër, ajo turpëroi gazetën britanike Sun në postimin e saj në Instagram Story.

The Sun publikoi një histori këtë javë që tregon fotot e saj në Shoreditch, Londër, pa maska, duke pretenduar se ajo nuk kishte mbajtur distancë sociale dhe se policia ishte thirrur në sheshxhirimi.

Sidoqoftë, Lipa që atëherë ka insistuar se nuk bëri asgjë të gabuar dhe e cilësoi historinë si “plotësisht e pavërtetë”.

Ajo shkroi: “Një gazetë në Mbretërinë e Bashkuar (të cilit nuk do t’i jap publicitet falas duke i dhënë emrin), natën e kaluar publikoi një histori rreth xhirimit tim video në Londër dhe asaj që ata thanë se ishte një shkelje e rregulloreve të Covid”.

“Kjo është plotësisht e pavërtetë, të gjitha udhëzimet janë respektuar. Kjo është një nga shumë historitë e pavërteta të botuara nga kjo gazetë për mua këtë vit. Avokatët e mi i kanë dërguar një letër gazetës sot ”, ka shkruar Lipa./Insajderi.com

Burimi: ETCanada