Dua Lipa me koncert në Moskë

03.06.2018 23:23
Dua Lipa me koncert në Moskë

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa, ka mbajtur një koncertë në kryeqytetin rus, Moskën.

Ky koncert i saj, është pjesë e një turneu që ajo e ka ndërmarrë nëpër vende të ndryshme të botës.

Dua Lipa, edhe pak kohë do të performojë edhe në Prishtinë. Ajo nuk e ka fshehur asnjëherë krenarinë e madhe për prejardhjen e saj shqiptare.

Dua Lipa, kishte performuar në finalen e Ligës së Kampionëve, të luajtur disa ditë më parë, në mes Real Madridit dhe Liverpolit.

Performanca e saj ishte komentuar dhe lavdëruar në mbarë botën.