Dua Lipa merr urimet më të ëmbla për ditëlindje nga motrat supermodele të të dashurit të saj

Dua Lipa merr urimet më të ëmbla për ditëlindje nga motrat supermodele të të dashurit të saj

Me datë 22 gusht, Dua Lipa festoi ditëlindjen e saj të 25-të, njofton Insajderi.

Urimet ishin të panumërta për artisten e famshme, por ato që morën më shumë vëmendje ndoshta, ishin urimet e motrave të të dashurit të saj që një vit.

Motrat supermodele, Gigi dhe Bella Hadid, uruan këngëtaren duke e quajtur edhe ‘motër’.

Gigi – e cila po pret fëmijën e saj të parë me të dashurin Zayn Malik – ndau një postim të ëmbël në Instagramin e saj për ditën e veçantë të këngëtares, duke iu referuar asaj si një “motër”.

“Urime ditëlindjen mami i Dexter”, ka shkruar modelja shtatzënë, duke iu referuar qenushit të ri të adhurueshëm të Duas dhe Anwar, Dexter.

“Ti je e veçantë dhe meritoni më të mirën. Të dua motër”, shtoi Gigi së bashku me një fotografi bardh e zi të dyshes.

Ndërkohë, Bella, 23 vjeçare, e ka quajtur këngëtaren “Si më të zgjuarën, më të zellshmen, të dashur, zemërgjerë ” në Instagram Story. “Ti je e ëmbël si një tortë … një bekim për familjen tonë dhe botën. Të dua motër”, shtoi modelja. /Insajderi.com