Dua Lipa në duet me legjendën e muzikës italiane

Dua Lipa në duet me legjendën e muzikës italiane

Dua Lipa, i është bashkuar legjendës së muzikës italiane, Andrea Bocelli, për duetin e radhës.

Këngëtari i muzikës klasike italiane, së shpejti pritet të publikojë albumin e tij më të ri, pjesë e këtij albumi do të jetë edhe kënga ‘If Only’ në bashkëpunim me këngëtaren shqiptare me famë botërore.

Disa momente nga regjistrimi i kësaj kënge janë përcjellë nga kamerat e BBC Radio 2, e cila ka publikuar një pjesë të shkurt të duetit.

Ndër të tjera, albumin ‘Si’ është albumi i parë në 14 vitet e fundit për Andrea Bocelli dhe gjithashtu do të përfshijë bashkëpunime me Ed Sheeran, Josh Groban e disa artistë të tjerë.

Dua Lipa duet teaser

We are delighted to announce the world premiere play on BBC Radio 2 yesterday of Andrea's stunning duet with the incredible Dua Lipa of the ballad "If Only" taken from Andrea's forthcoming album, 'Sì' You can listen back here from 1 hour 55 minutes at this link: bbc.co.uk/sounds/play/m0000v3pTo pre order 'Sì': AndreaBocelli.lnk.to/SiAlbumFP

Posted by Andrea Bocelli on Tuesday, 23 October 2018