Dua Lipa një pretendente e fortë për çmimin më të madh në Britani

Dua Lipa një pretendente e fortë për çmimin më të madh në Britani

Fituesi i Çmimit Mercury do të shpallet në The One Show sot, me Charli XCX, Dua Lipa dhe Stormzy që të gjithë luftojnë për çmimin e lakmuar, njofton Insajderi.

Mercury Prize 2020: Get to know this year's nominees - BBC News

Për herë të parë ndonjëherë, Annie Mac e Radio 1 do të zbulojë se cili artist ka krijuar albumin me të mirë të vitit në programin BBC.

Mercury Prize 2020 - Find out the Album of the Year - Mercury Prize 2020 -  BBC

Ceremonia e dhënies së çmimit është zakonisht një event magjepsës e organizuar nga Hyundai në Londër, por për shkak të Coronavirusit, Annie, 42-vjeçare, do të japë vendimin e gjyqtarëve drejtpërdrejt.

Albumi i Vitit Hyundai Mercury Prize feston më të mirën e muzikës britanike dhe irlandeze dhe njeh arritjet e artistëve nëpër zhanret muzikorë. /Insajderi.com