Dua Lipa nuk fiton asnjë çmim sivjet në MTV Video Music Awards 2021

Dua Lipa nuk fiton asnjë çmim sivjet në MTV Video Music Awards 2021

Këngëtarja e njohur botërore, Dua Lipa këtë vit nuk arrit që të marrë ndonjë çmime në MTV Video Music Awards 2021.

Bukuroshja me prejardhje nga Peja ishte e nominuar në kategoritë si: “Kënga më e mirë e vitit”, “Bashkëpunimi më i mirë”, “Kënga më e mirë latine” dhe “Regjia më e mirë”, por pavarësisht kësaj ajo nuk fitojë asnjë çmime.

E pranishme në këtë edicion ishte edhe këngëtarja tjetër, Rita Ora e cila nuk ishte e nominuar në asnjë kategori.

 

 

Ky edicion është mbajtur të dielën në New York.

Shfaqja, me nikoqire yllin Doja Cat, u transmetua në MTV e po ashtu edhe në: CMT, Comedy Central, Logo, MTV2, Nickelodeon, Paramount Netëork, Pop, TV Land, VH1 dhe The CW Network.

Justin Bieber, i cili kishte më së shumti nominime arriti të shpërblehet si “Artisti më i mirë i vitit” dhe “Pop-i më i mirë”./Insajderi.com