Dua Lipa poston foto me qenin e adoptuar

Dua Lipa poston foto me qenin e adoptuar

Dua dhe i dashuri i saj Anwar, janë duke kaluar pushimet ne Santa Lucia.

Si duket marrëdhënia mes tyre ka evuluar në adoptimi e një qenushi të vogël, të cilin e kanë quajtur Dexter.

Të dy kanë publikuar një set fotografish së bashku me qenushin, të cilin e kanë adoptuar nga “Labelle Foundation”.

Dua me këtë rast është bërë model për të u ndjekur pasi në vend se të zgjedh të blejë ndonjë kafshë, ajo ka vendosur të adoptojë.

Nuk është hera e parë që artistja bëhet model sjellje dhe tregon aktivizmin e saj në shumë gjëra sociale./Insajderi.com

https://www.instagram.com/p/CDUt_MzMgZu/