Dua Lipa tani është ambasadore e kësaj marke sportive

Dua Lipa tani është ambasadore e kësaj marke sportive

Brendi shumë i njohur sportiv, “Puma” ka mirëpritur Dua Lipën në familjen e saj.

Marka sportive njoftoi të martën (17 nëntor) se ylli i pop-it do të punojë me biznesin e grave të kompanisë për të frymëzuar femrat në të gjithë botën përmes fushatave dhe iniciativave gjithëpërfshirëse, shkruan Billboard, transmeton Insajderi.

Në vitin 2021, Lipa do të titullojë fushatën e Puma-s “She Moves Us”, e cila synon të fuqizojë dhe lidhë gratë përmes sportit dhe kulturës.

Këngëtarja hyri në Twitter për të njoftuar partneritetin që ishte shumë emocionues për të, duke ndarë disa fotografi ‘selfie’ me veshje atletike, duke shkruar, “shumë e ngazëllyer për të njoftuar se unë jam bashkuar me familjen @ PUMA si ambasadorja e tyre e ri e markës !!! Mezi pres të zbuloj se cfarë kemi rezervuar për ju”.

Puma do të sponsorizojë gjithashtu performancën e ardhshme virtuale të Lipës “Studio 2054”, ku ajo dhe ajo do të shihet në veshje nga kompania sportive. /Insajderi.com