Dua Lipa vendos emrin e Kosovës në “Times Square”

Dua Lipa vendos emrin e Kosovës në “Times Square”

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa, ka vendosur emrin e Kosovës në sheshin më të njohur në botë, “Times Square” në New York.

Falë suksesit të saj të jashtëzakonshëm më 2018, Lipa është e nominuar në kategorinë për Artisten më të mirë të re dhe Vallëzimin më të mirë, në “Grammy”.

“Artistja më e mirë e re 2019. Nga Kosova në Britani të Madhe, drejt nominimit për artisten më të mirë të re. Dua Lipa”, shkruhet në reklamat e sheshit më të njohur në botë./ Insajderi.com

View this post on Instagram

@spotify love on Times Square ? ?

A post shared by Dua Lipa (@dualipa) on