Dy episode speciale të serialit Euphoria do të dalin në kohën e Krishtlindjeve

Dy episode speciale të serialit Euphoria do të dalin në kohën e Krishtlindjeve

Babadimri po i bën dëshirat tuaja të vërteta me dy episode të veçanta të Euphoria – dhe njëra prej tyre njëra ka temë Krishtlindjesh.

Në mars, HBO u detyrua të ndalonte xhirimet mes kufizimeve të pandemisë që shtynë datat e transmetimit për sezonin e dytë deri në vitin e ardhshëm. Për të na bërë të gjithëve një dhuratë speciale, do të lansohen dy episode speciale që lidhin sezonet e para dhe të dyta, e para prej të cilave do të dalë më 6 dhjetor.

Me titull “Trouble Don’t Last Always”, episodi do të fillojë me finalen e sezonit që sheh Rendin duke u lënë nga Jules (Hunter Schafer) në stacionin e trenit. Veprimi do të ndjekë Rue ndërsa ajo feston Krishtlindjen.

Zendaya dha lajmin mbrëmë me një njoftim në Instagram, duke shkruar “Me të vërtetë na munguan”, së bashku me një fotografi të Rue të pasqyruar në syrin e Jules.

Titulli dhe data e episodit të dytë ende nuk janë vendosur. Xhirimet për sezonin dy janë planifikuar të rinisin në fillim të vitit 2021.

Parashikimet dhe pritjet janë të mëdha për prurjet e reja të shfaqjes, pasi Zendaya bëri historinë muajin e kaluar si fituesja më e re në moshë e Emmy për aktoren më të mirë kryesore në serial për rolin e saj si Rue,  gjithashtu duke marrë në shtëpi çmimet për Muzikën Origjinale, Tekste Lokale dhe  Grimin Bashkëkohor jashtëzakonisht i merituar.

Lajmi që Zendaya do të kthehet në ekranet tona vjen në një kohë të mirëpritur pas njoftimit se një tjetër prej projekteve të saj, filmi i Denis Villeneuve’s Dune, ku  luan Timothée Chalamet, i cili ka pasur datën e lansimit të tij për vitin e ardhshëm është shtyer. Përshtatja e romanit fanta-shkencor të vitit 1965 të Frank Herbert ishte planifikuar fillimisht për 18 dhjetor të këtij viti por tani është shtyer për në tetor 2021./Insajderi.com