Ed Sheeran po grumbullon miliona pavarësisht se është “pensionuar” nga muzika

Ed Sheeran po grumbullon miliona pavarësisht se është “pensionuar” nga muzika

Ed Sheehan besohet të jetë më i pasur se bateristi i Beatles Ringo Starr dhe legjenda e Rolling Stones, Keith Richards pasi fitoi mbi 70 milionë £ vitin e kaluar, shkruan Mirror, transmeton Insajderi.

Ndërsa tifozët e 29-vjeçarit ishin të dëshpëruar vitin e kaluar kur mësuan që Ed po shkonte në pension të parakohshëm, këngëtari qëndronte shumë mirë financiarisht.

Ylli thuhet të ketë bërë 70 milion £ falë turneut të tij “Divide” gajtë 2017-2019 si dhe fitimeve nga muzika e tij – përfshirë albumin e tij bashkëpunues, “No.6 Collaborations Project” që përfshin kolegë muzikantë duke përfshirë Eminem, 50 Cent dhe Justin Bieber.

Fitimet ishin aq fitimprurëse, raportohet se Ed fitoi 200,000 £ në ditë falë fansave që shpenzojnë para për ta parë drejtpërdrejt dhe për të blerë muzikën e tij. /Insajderi.com