Eliza Dushku po shet vilën e saj në Hollywood për më shumë 1 milion dollarë

Eliza Dushku po shet vilën e saj në Hollywood për më shumë 1 milion dollarë

Aktorja me prejardhje shqiptare Eliza Dushku, e njohur për rolet televizive në “Dollhouse” dhe “Buffy the Vampire Slayer”, ka vendosur një shtëpi në zonën e Hollywood Hills që ajo zotëron në treg për 1.849 milion dollarë.

E ndërtuar në fund të viteve 50-të,  shtëpia ka 1,750 metra katror.

Dushku, 39 vjeçare, fitoi famë në moshë të re pasi u zgjodh nga një kërkim mbarëkombëtar për të luajtur si Alice në filmin “That Night”. Shfaqjet përfshijnë filmat “Bring It On” dhe “Jay dhe Silent Bob Strike Back”, si dhe shfaqjet televizive “Leap Year” dhe “Banshee”.

Kohët e fundit, aktorja u shfaq në 2017 në dramën procedurale të CBS “Bull”, por u pushua pas tre episodesh. Një vit më pas, u zbulua se Dushku mori një marrëveshje multimilionë dollarëshe nga rrjeti në lidhje me pretendimet e ngacmimit nga ylli i shfaqjes Michael Weatherly. /Insajderi.com

Burimi: LA Times