Ellen DeGeneres ka dalë pozitive për Covid-19

Ellen DeGeneres ka dalë pozitive për Covid-19

Ellen DeGeneres ka dalë pozitive për Covid-19, ka lajmëruar ajo vetë të enjten.

“Përshëndetje të gjithëve, dua t’ju bëj me dije të gjithëve se jam testuar pozitivisht për COVID-19”, shkroi DeGeneres, 62, në një pamje të ekranit të aplikacionit Notes të postuar në kanalet e saj të mediave sociale. “Për fat të mirë, ndjehem mirë.”

DeGeneres gjithashtu zbuloi se ajo tashmë kishte njoftuar kontakte të ngushta dhe ishte “duke ndjekur të gjitha udhëzimet e duhura të CDC”.

Një person i brendshëm konfirmoi për Hollywood Reporter se prodhimi në shfaqjen e saj tani do të ndalet deri në janar.

Qarku LA, ku shfaqja e saj po filmohet, po vazhdon të shohë një rritje të rasteve, me 9,243 të Mërkurën, numri i dytë më i lartë ditor që nga fillimi i virusit.

Lajmi vjen pas një viti të vështirë për aktorin e humorit, pasi ajo u përball me akuzat e mbylljes së syve ndaj sjelljes së dyshuar toksike nga producentët në shfaqjen e saj. Një raport i Buzzfeed News nga korriku u foli 36 punonjësve anonimë të cilët thanë se kultura e bazuar në frikë në prapaskenë në Ellen DeGeneres Show u largua ndjeshëm nga mantra “bëhu i mirë” i nikoqirit./Insajderi.com

The Guardian