Emmy Awards 2020: Pikat kryesore nga ceremonia e ndarjes së çmimeve

Schitt's Creek, Succession dhe Watchmen ishin fituesit e mëdhenj në Çmimet Emmy të këtij viti, të cilat u mbajtën virtualisht mes pandemisë së Coronavirusit.

Emmy Awards 2020: Pikat kryesore nga ceremonia e ndarjes së çmimeve

Schitt’s Creek fitoi nëntë çmime – duke thyer rekordin e Emmy-t për shumicën e fitoreve në një sezon të vetëm për një komedi.

Succession mori çmimin kryesor të natës, si seriali më i mirë dramë, si dhe aktorin më të mirë për Jeremy Strong.

Seriali i HBO gjithashtu fitoi çmime në kategoritë e dramës për skenarin më të mirë dhe regjinë më të mirë gjatë ceremonisë virtuale.

Pas disa vjetësh, fansat patën mundësinë të shohin ribashkimin e disa prej aktorëve të kastit të serialit tejet të suksesshëm të viteve të 90-ta, “Friends”.

Zendaya hyri në histori me një fitore surprizë për aktoren më të mirë të dramës, duke u bërë fituesja më e re ndonjëherë në atë kategori. /Insajderi.com

Burimi: BBC