Eneda Tarifa i futet politikës krah këtij subjekti politik

Eneda Tarifa i futet politikës krah këtij subjekti politik
Burimi i fotografisë: SS: EnedaTarifa/Instagram

Këngëtarja që ishte për shumë vjet edhe moderatorë në shfaqjen e humorit, “Portokalli”, konfirmoi largimin e saj nga emisioni, pak kohë pas ajo ishte rikthyer, njofton Insajderi.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eneda Tarifa (@enedatarifa)

Një shkak që ajo të distancohej nga puna e saj sidavjecare, mund të jetë edhe përfshirja e saj në politikë. Ajo dhe krye bashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj zhvilluan një bashkëbisedim në Tiranë me një grup të rinjsh të Njësisë 1, ku u zbulua se këngëtarja do të jetë krah PS-së në zgjedhjet e 25 prillit.

“Përpara kemi vazhdimin e një pune mjaft të bukur që ka nisur me vënien në krye të Bashkisë të Erion Veliajt. Kam shumë kolegë që kanë ardhur dhe kanë parë ndryshimet në Tiranë. Ka shumë artistë të cilët duan të vijnë ta vizitojnë, sepse kanë dëgjuar shumë për punën që bën kryetari i bashkisë,” tha Eneda ndër të tjera. /Insajderi.com