Ermali tregon prapaskenat e nxehta të filmit: Encën e pritën më rënkime në Tropojë

Ermali tregon prapaskenat e nxehta të filmit: Encën e pritën më rënkime në Tropojë

Moderatori Ermal Mamaqi, bashkë me një pjesë të aktorëve të tij në filmin “I love Tropoja”, kanë  shkuar në zyrën e kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

Në një video të publikuar nga profili i Veliajt, dëgjohen bisedat e bëra mes aktorëve dhe kryebashkiakut.

Ermali ka treguar edhe një pjesë të prapaskenave të filmit, ku bien në sy skenat hot. Teksa prezantonte një nga një aktorët, Mamaqi u ndal tek Enca dhe tek forat e saj trupore, ku theksoi se sapo Haxhia zbarkoi në bajram Cuu, kishte ‘tërbuar’ tropojanët.

Pjesë nga biseda:

Ermali: Kemi pasur histori të veçanta në xhirime kur zbriti Enca në Tropojë. Aty ishin nja 200 veta…..dhe Enca ishte me…. Një veshje të hollshme,. Ja  vetëm me këtë lart.

Enca: Skena e  filmit që unë zbrisja në Tropojë për të kërkuar të dashurin. Se di ç’të them,vajza nga qyteti zbret në mes të Tropojës dhe nuk e di ça pret.

Ermali: Vetëm me këtë lart (qesh)me jak V por që duket dhe kërthiza. Zbriti Enca, po i mbaje dot ata tii.. Ato ishin “huuuuu”, “o ta honksha….”…Atë ditë kishim dhe një problem sepse po ikte dhe dita. Unë u çova dhe bërtisja: “pushoni, pushoni se do ju nxjerr përjashta”. Në fatk ata ishin të gjithë përjashta…por vetëm kur më vjen njëri dhe më thotë: Ermal, kujdes vlla se jemi në Tropojë këtu. S’i zgjidhim dot gjonat kollaj.