Fakte interesante për të preferuarit tuaj të Hollywood-it

Fakte interesante për të preferuarit tuaj të Hollywood-it

Disa nga aktorët tanë të preferuar të Hollywood, janë edhe personalitet mjaft interesante.

“Bright Side”, ka grumbulluar disa fakte për jetën e tyre, njofton Insajderi.

Brad Pitt

Brad Pitt Single-Handedly Extends Rosé Season | Vanity Fair

Ai u ndalua të hynte në Kinë për gati 20 vjet sepse qeveria nuk e mori me mirësi pjesëmarrjen e tij në filmin, “Shtatë vjet në Tibet”, i cili portretizon marrëdhëniet e regjimit kinez me rajonin e Himalajeve si skicë.

Puna e tij e parë në Los Angeles ishte veshja me një kostum pule dhe vallëzimi në rrugët e qytetit për të promovuar restorantin zinxhir, “El Pollo Loco”.

Fillimisht, atij iu ofrua roli i Neo-s në trilogjinë “The Matrix”, por ishte Keanu Reeves ai që përfundoi duke marrë rolin, siç e dimë të gjithë tani.

Ironikisht, ai plagosi tendinën e Akilit ndërsa luante personazhin e Akilit në film, Troja. Xhirimet duhej shtyrë për këtë arsye.

George Clooney

George Clooney has everything he needs - Insider

Në vitin 2012 ai u arrestua me babanë e tij gjatë një proteste në Ambasadën Sudaneze në Uashington. Demonstrata u zhvillua për të rritur ndërgjegjësimin në lidhje me krizën humanitare në Sudan. Ai pagoi një gjobë për këtë dhe më pas i shprehu shqetësimin Presidentit Barack Obama në një takim privat.

Kur u transferua për herë të parë në Los Angeles për të punuar si aktor, ai kaloi muaj të tërë duke fjetur në një dollap në banesën e një shoku, sepse nuk kishte mundësi të paguante qiranë. Vetëm kur gjeti mundësi të vogla aktrimi për të cilat mund të paguhej, më në fund gjeti një vend banimi. Tani ai ka një pallat të mrekullueshëm në Itali.

Ai është një adhurues i serisë së “South Park”, dhe përfundimisht u shfaq në shfaqje si qeni Sparky. Drejtuesit e shfaqjes dëshironin që një aktor i famshëm të shfaqej në shfaqje dhe të kishte një pjesë të vogël si shaka. Pra, ai bëri vetëm tinguj qensh pa asnjë dialog.

Për gati 20 vjet ai kishte një derr vietnamez si një kafshë shtëpiake që e zgjoi dikur gjatë një tërmeti.

Tom Cruise

Actor Tom Cruise, Space X, and NASA discuss movie on board the space  station : NPR

Cruise u rrit katolik. Në moshën 14 vjeçare, ai madje u regjistrua në seminar për t’u bërë prift, para se të interesohej për aktrim.

Ai kurrë nuk ka lejuar që figura e tij të përdoret për lojëra video ose figura aksioni.

Aktori vendosi të kthehej në aktrim sepse ai humbi vendin e tij në ekipin e mundjes shkollore për shkak të një dëmtimi në gju.

Antonio Banderas

Photo flashback: Antonio Banderas's life and career in pictures | Gallery |  Wonderwall.com

Kërcimi i tij nga filmat spanjollë në film bërësit e Hollywood-it nuk ishte i lehtë, kryesisht sepse ai nuk fliste anglisht në një vendlindje, kështu që iu desh të mësonte përmendësh linjat e tij fonetikisht në filmat e tij të parë.

Zgjedhja e tij e parë nuk ishte të bëhej aktor, por një futbollist. Fatkeqësisht, një dëmtim në moshën 14 vjeçare e largoi atë nga fusha.

Thuhet se në vitin 1991, kur Madonna udhëtoi për në Madrid, ajo u takua me Banderas dhe ndihmoi në prezantimin e tij në Hollywood. Ai u shfaq në filmin e saj pseudo-dokumentar, “Madonna: Truth or Dare”.

Për rolin e tij në “Maska e Zorro-s”, ai u stërvit për 4 muaj me ekipin spanjoll të skermës Olimpike.

Ai dikur priti Presidentin Barack Obama në shtëpinë e tij për një mbledhje fondesh. Për arsye sigurie, atyre iu desh të përdorin emra të koduar. Emri i koduar i aktorit ishte, sigurisht, “Zorro”. /Insajderi.com