Familja Fejzullahu pajisen me pasaporta shqiptare

Familja Fejzullahu pajisen me pasaporta shqiptare

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta i ka dorëzuar nënshtetësinë shqiptare familjes Fejzullahu. Ermali dhe Sabriu kanë marrë nënshtetësinë gjatë një vizite të tyre në Shqipëri, njofton Insajderi.

Lajmi është bërë i ditur nga në emisionin Prive këtë të shtunë. Prej tani e tutje anëtarët e familjes Fejzullahu mund të udhëtojnë të lirshëm në të gjithë vendet e zonës Schengen duke marrë parasysh lirinë e lëvizjes që ka Shqipëria.

Mirëpo, familja nuk do të mund të shijojnë përkohësisht privilegjet e pasaportës shqiptare duke marrë parasysh që e gjithë bota po lufton me pandeminë coronavirus. /Insajderi.com