Fansa të “Breaking Bad” kjo është skena prekëse që hoqën nga finalja e serialit

Fansa të “Breaking Bad” kjo është skena prekëse që hoqën nga finalja e serialit

Çdo adhurues i vërtetë i televizionit ka shikuar serialin tronditës Breaking Bad të paktën një herë. Përzierja e dramës familjare dhe krimit  e bën shfaqjen një kryevepër në televizionin modern, dhe jashtëzakonisht e popullarizuar në mesin e fansave të saj besnikë.

Këta fansa u shpërblyen me një finale të përshtatshme për serialin e vlerësuar, i cili mund të jetë një arritje e vështirë – marrë parasysh pakënaqësinë që vazhdojnë të shprehin fansat e “Game of Thrones”…

Breaking Bad ishte një nga shfaqjet e rralla që pati një përfundim të kënaqshëm, dhe një që mund të ishte bërë edhe më emocionuese me përfshirjen e një skene të fshirë nga episodi final.

Skena emocionale që u fshi nga finalja e serialit

Gjatë finales së serialit, Walt bën një telefonatë ndërsa ai pretendon të jetë një reporter me Times. Në një skenë të fshirë, Walt ishte dashur të takohej një student të vjetër nga e kaluara e tij.

Walt e pyet ish nxënësin e tij nëse ai ishte një mësues i mirë, për të cilin studenti thotë se ai ishte. Studenti madje kujton një mësim në të cilin Walt përdori kimikate të ndryshme për të ndryshuar ngjyrën e një flake.

Ky moment zbulon një pjesë kryesore të tragjedisë që është jeta e Walter White. Një mësues, burrë dhe baba i mirë është i korruptuar përtej pikës së shpëtimit, por shikuesi e di se jeta e tij mund të ketë qenë e ndryshme, dhe më e mirë.

Këtë e dëshmon ish-studenti, i cili ende kujton mësuesin e tij të shkollës së mesme gjatë gjithë këtyre viteve më vonë. Skena e përzemërt u hoq nga finalja e televizionit për të kursyer në kohë dhe mund të shihet në DVD skenat speciale të shfaqjes. /Insajderi.com

Burimi: CheatSheet