Fansat nuk do të gëzohen aspak me vendimin që morën Harry dhe Meghan Markle

Fansat nuk do të gëzohen aspak me vendimin që morën Harry dhe Meghan Markle
Burimi i fotografisë: Chris Jackson - Pool/Getty Images

Princ Harry dhe Meghan Markle nuk asnjë plan që të rikthehen në rrjete sociale, një vit pasi ata lajmëruan për daljen nga mbretëria, njofton Insajderi.

Një burim shumë i afërt për gazetën “The Times of London”, tha se ata nuk do të kenë më prezencë në rrjete, më shumë për arsyen e kritikave dhe urrejtjes që kanë marrë.

Para se çifti të hiqnin dorë nda detyrat mbretërore, mediat sociale ishin një pjesë e madhe e jetës së tyre.

Ata lajmëruan daljen nga mbretëria me anë të një postimi të një postimi në llogarinë e përbashkët në Instagram. Postimi i fundit është një mesazh lamtumire në mars të vitit 2020, ku thonë, “ndërsa ju nuk do të na shihni këtu, puna vazhdon”.

Gjithashtu, ata zbuluan edhe emrin fëmijës së tyre të parë nëpërmjet plaftormës. /Insajderi.com