Fqinjët e Justin Bieber s’janë aspak të kënaqur me koncertin e mbrëmjes së sotme

Fqinjët e Justin Bieber s’janë aspak të kënaqur me koncertin e mbrëmjes së sotme
Burimi i fotografisë: Mike Rosenthal për Universal Music

Justin Bieber do të presë 2021 me një koncert të Vitit të Ri në hotelin Beverly Hilton, thonë burimet ekskluzivisht për Page Six, transmeton Insajderi.

Por disa banorë të Beverly Hills thanë se përgatitjet i kanë lënë me vesh kumbues gjatë një kontrolli zanor.

Vendndodhja për shfaqjen është mbajtur i fshehtë në mënyrë rigoroze – me një njoftim për shtyp që thotë vetëm se do të mbahet në një vend “ikonik”.

Një vendas i bezdisur na tha që një kontroll i zërit të Bieber nuk ishte muzikë për veshët e tyre. “Ishte sikur një makinë ishte parkuar jashtë shtëpisë time duke shpërthyer muzikë me një milion decibel”, tha burimi. “Shumë njerëz në lagje thirrën hotelin [për t’u ankuar] dhe hoteli i referoi ata në policinë dhe departamentin e lejeve të Beverly Hills”.

Një zëdhënës i policisë së Beverly Hills tha për Page Six se: “Nuk kishte thirrje për shërbim nga banorët në Departamentin e Policisë Beverly Hills. Çdo ankesë ndaj zhurmës po referohet në zyrën e filmit / lejes. Ky është një prodhim i pavarur që ka marrë lejen e duhur. Nuk është i sponsorizuar nga qyteti kështu që nuk kemi ndonjë detaj shtesë për të dhënë”. /Insajderi.com