Frymëzohuni nga gratë e mbretërisë për palltot e këtij sezoni

Frymëzohuni nga gratë e mbretërisë për palltot e këtij sezoni

 

Ndër dekada, gratë e familjes mbretëore kanë dëshmuar se mund të duken bukur në çdo kohë dhe në çdo stinë. Për palltot e vjeshtës dhe të dimrit mos shikoni më larg se Mbretëresha Elizabetë dhe klani i saj.

Revista “Town and Country” ka përmbledhur disa nga dukjet që mbetën në historinë e modës ndër vite, transmeton Insajderi.

2019 – Dukesha e Sussex kishte veshur një pallto nga Erdem të punuar vetëm për të, në një ngjarje në Canada House në ditën e Komonuelthit, e cila përmbante detaje të ndërlikuara me lule.

the duke and duchess of sussex attend a commonwealth day youth event at canada house

2019 – Kate Middleton kishte veshur një pallto nga Fleur Delacour, që u përfol gjithë sezonin e që natyrisht do të mbahet në mend për vjet të tëra.

duke and duchess of cambridge visit northern ireland day two

2019 – Gjatë udhëtimit të saj privat në Nju Jork – në kohën kur ajo ishte pjesë e festës së bebit në nder të saj, të planifikuar nga askush tjetër përveç Serena Williams – Meghan doli me një pallto të zezë trapezi Courrèges Haute Couture në mëndafsh të matelasë.

celebrity sightings in new york city february 19, 2019

2017 – Camilla zgjodhi një pallto të thjeshtë për një vizitë në Ebony Horse Club, duke përqafuar një kombinim të guximshëm të rozës dhe blusë.

the prince of wales duchess of cornwall visit brixton

1994 – Një pallto e përshtatshme për një mbretëreshë! Mbretesha Elizabetë mahniti të gjithë me një pallto ngjyrë argjendi dhe kurorën e saj prej diamantesh.

queen state opening

1993 – Princesha Margaret, e cila kurrë nuk dështon me dukjen e saj, u paraqit me një pallto ngjyrë të kuqe për dasmën e djalit, David Linley.

margaret and earl of snowdon and sarah

1988 – Mbretëresha nuk ishte gati të linte vitet ’80 të kalonin pa provuar disa nga modelet e saj më të guximshme.

ogilvy wedding guests

1982 – Princesha Diana e di se ruflat dhe kurdelet shkojnë së bashku – sidomos në një pallto rozë të ndritshme.

princess diana in liverpool

1970 – Gjatë turneut mbretëror të saj dhe Princit Philip në vitin 1970 në Australi, Mbretëresha u paraqit me një pallto të verdhë me detaje të bardha. /Insajderi.com

elizabeth in sydney