Fustani që bëri një princ të dashurohej

Fustani që bëri një princ të dashurohej

Kate Middleton njihet për stilin e saj të rafinuar, por edhe Dukesha ka pasur ditët e saj kur ka rrezikuar më shumë me veshjet e saj.

Pikërisht në ditët kur ka nisur romanca mes saj dhe Princit William, njofton Insajderi.

Prindërit mbretër të tre fëmijëve u takuan për herë të parë si studentë në Universitetin e Shën Andrews në Skoci. Gjatë një shfaqje të modës 2002 në kolegj, Kate doli në pasrelë me një fustan tranparent – ku në audiencë ishte prezent edhe Princi.

Clothing, Fashion model, Fashion, Dress, Shoulder, Cocktail dress, Fashion show, Runway, Joint, Brown,

Kreatorja, Charlotte Todd, e cila krijoi pasarelën si një projekt për njërën nga lëndët e saj në universitet, më parë tha për revistën PEOPLE se detyra e saj quhej “ Arti i Joshjes”. Unë nuk e di se kush ishte Kate Middleton dhe nuk i kërkova un të vishte fustanin. Ishte thjesht një rastësi!”

Fashion model, Clothing, Fashion, Fashion show, Model, Long hair, Dress, Shoulder, Brown hair, Fashion design,

Ndërsa historia vijon kështu: William thuhet se pagoi 275 dollarë për të fituar një vend të rreshtit të parë në shfaqjen “Mos Walk” më 27 mars të vitit 2002. Në momentin që Kate filloi të modelonte në pasarelë, William iu drejtua mikut të tij Fergus Boyd dhe pëshpëriti, “Uau, Fergus, Kate është shumë seksi”.

Miku i çiftit, Pat Duncan, konfirmoi se ishte ai fustan që së pari tërhoqi vëmendjen e William-it. /Insajderi.com

Clothing, Fashion, Dress, Fashion design, Costume design, Costume, Fun, Textile, Museum, Haute couture,

Burimi: People, CR Fashion Book