Futbollisti shqiptar bëhet baba për herë të parë

Futbollisti shqiptar bëhet baba për herë të parë

Futbollisti i njohur shqiptar, Armando Sadiku, është bërë baba për herë të parë.

Sadiku sot priti në jetë djalin e tij bashkë me partneren, Elonën, të cilin e kanë pagëzuar me emrin Luis.

Këtë e bëri të ditur vetë futbollisti nëpërmjet një fotografie të publikuar në llogarinë e tij në Instagram.

“Mirë se vjen në këtë botë djali im i vogël. Nëna dhe babai të duan ty. Luis Sadiku”, kanë qenë fjalët krahas postimit.

Urimet në komentet e këtij postimi kanë qenë të panumërta, nga miqtë dhe ndjekësit e yllit futbollistik.

Ylli i Kombëtares së Shqipërisë muaj më parë u largua nga futbolli evropian dhe bëri transferimin në kampionatin e Bolivisë.

Deri në atë periudhë, ai ishte pjesë e skuadrës turke Erzurumspor. /Insajderi.com