Gal Gadot reagon ndaj kritikave sipas të cilave ajo nuk duhet të luajë Kleopatrën

Gal Gadot reagon ndaj kritikave sipas të cilave ajo nuk duhet të luajë Kleopatrën

Ylli izraelit i filmit Gal Gadot ka mbrojtur planin e saj për të luajtur Kleopatrën pas akuzave se roli nuk duhet të luhet nga një aktore e bardhë.

Kritikët thonë se një aktore arabe ose afrikane duhet të luajë mbretëreshën e lashtë egjiptiane.

“Së pari, nëse doni të jeni të vërtetë ndaj fakteve, atëherë Kleopatra ishte maqedonase,” i tha aktorja e Ëonder Ëoman për BBC Arab Sam Asi.

“Ne po kërkonim një aktore maqedonase që mund t’i përshtatej Kleopatrës. Ajo nuk ishte atje dhe unë isha shumë e apasionuar pas Kleopatrës”.

Gadot tha: “Unë kam miq nga i gjithë globi, qofshin ata myslimanë, të krishterë, katolikë, ateistë apo budistë, apo edhe hebrej sigurisht … Njerëzit janë njerëz, dhe unë dua të festoj trashëgiminë e Kleopatrës dhe nderin kjo ikonë historike e mahnitshme mbart, të cilën unë e admiroj aq shumë “.

Ajo tha se njerëzit e tjerë ishin të mirëpritur për të bërë filmat e tyre. “Ju e dini, çdokush mund ta bëjë një film për Kleopatrën. Unë jam shumë e gëzuar që do të bëj edhe versionin tim.”/Insajderi.com

BBC News