Gazeta “Blick” bënë listën me 10 këngët që i dinë të gjithë shqiptarët

Gazeta “Blick” bënë listën me 10 këngët që i dinë të gjithë shqiptarët

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama theu një tabu. Për herë të parë, ish-basketbollisti i Përfaqësueses së Shqipërisë dhe politikani i njohur, foli për një bashkim të mundshëm me Kosovën, shkruan ‘Blick’.

Nuk dihet nëse kjo deklaratë e tij lidhet për të fituar vota për zgjedhjet e ardhshme parlamentare që zhvillohen më 18 qershor, përcjell albinfo.ch.

Megjithatë, një fakt është i pamohueshëm, pasi dy vendet flasin të njëjtën gjuhë, kanë të njëjtin mentalitet dhe festojnë së bashku.

Ja dhjetë këngët më të mira shqiptare sipas Blick:

Himni kombëtar

Elvana Gjata, Flori & Mentor Haziri – Xhamadina vija vija

Gëzim Nika – Shqiperi o Nana ime

Shkurte Fejza – Mora fjalë

Arif Vladi – Hajredin Pasha

https://www.youtube.com/watch?v=8z8pNHvBWI8

Elvana Gjata ft. Flori – Kuq e zi je ti

Elveda Rumeli – Jarnana

https://www.youtube.com/watch?v=dj2naolMBoQ

Bedri Islami – Gocë Pejane

https://www.youtube.com/watch?v=_WnrZPSkwb8

Shpat Kasapi – Valle Kosovare

Elita 5 – Çka më ka syri