George Clooney shtrohet në spital pasi humb shumë peshë për rolin e ri filmik

George Clooney shtrohet në spital pasi humb shumë peshë për rolin e ri filmik

George Clooney u shtrua në spital pasi humbi shumë peshë për filmin e tij të ardhshëm, “The Midnight Sky”, sipas Mirror.

Clooney, 59 vjeç, humbi peshën për rolin e tij në film si një astronom që mbijeton një ngjarje apokaliptike, por katër ditë para se të raportohej të vendosej, ai u dërgua me urgjencë në spital me dhimbje stomaku, që u diagnostifikua si pankreas dhe kaloi javë duke u rikuperuar.

Ai i tha tabloidit se ” mendoj se po përpiqesha shumë të humbja peshë shpejt dhe ndoshta nuk po kujdesesha për veten time”.

Clooney, i cili bëri edhe regjinë e filmit, shtoi, “U deshën disa javë për t’u bërë më mirë dhe si regjisor, nuk është aq e lehtë sepse ke nevojë për energji. Ne ishim jashtë në këtë akullnajë në Finlandë, gjë që e bëri atë shumë më të vështirë punën. Por sigurisht që ndihmoi me karakterin ”.

Ai gjithashtu duhej të bënte një mjekër magjike për rolin, i cili me sa duket nuk i bëri ndonjë favor me gruan e tij Amal, 42 vjeç.

“Unë rrita një mjekër të madhe e të shëmtuar dhe djalit tim i pëlqente sepse fshihte gjëra në të, të cilat i gjeja më vonë”.

“Por gruaja dhe vajza ime ishin vërtet të lumtur kur ndodhi sepse ishte shumë e vështirë të gjesh një fytyrë nën tërë atë rrëmujë”./Insajderi.com

PageSix