Gjeni pulovrat e gjyshit – janë tendenca më e fundit e modës

Gjeni pulovrat e gjyshit – janë tendenca më e fundit e modës

Jelekët ose pulovrat e thurur me shtiza me shumë gjasë ju kujtojnë veshjet e gjyshit tuaj – por po del të jetë një nga tendencat më të papritura, që u prezantuar në javën e modës nëpër botë.

Gratë dhe burrat që ndjekin modën, po e integrojnë jelekun e thurur në mënyrën shumë të bukur në veshjet e tyre.

Etiketuar prej kohësh si një krim kundër modës, pulovrat e thurura pa mëngë janë bërë preferenca e vitit 2020 pasi të famshëm si ikona e pop-it Harry Styles deri te supermodelja Elsa Hosk, kanë përqafur atë në stilin e tyre.

Rimishërimi i pulovrit filloi në Skandinavi në fillim të vitit 2019, kur brendet daneze “Ganni” dhe “Stine Goya” dhe suedezja e preferuar “Acne Studios” filluan të shesin jelekë të thurur pa mëngë, që duken sikur i vodhën nga dollapi i gjyshit tuaj.

Më poshtë mund të frymëzoheni nga disa kombinime të bukura që në theks vënë jelekun e thurur. /Insajderi.com

Previously reserved for grandfathers and country club golf courses, sleeveless sweater vests are now being worn by the some of world's most fashionable women like Swedish influencer Matilda Djerf (pictured)

Trendsetters like New York fashion blogger Grace-Caroline Larcade (pictured) are styling loose-fitting knits over pleated mini-skirts

The trend first started in Scandinavia in 2019 at labels like Ganni and Stine Goya, and locals like Norwegian fashion writer Nnenna Echem (pictured) quickly cottoned on

'Grandpa' vests (pictured on New York designer Christie Taylor) make exceptionally comfortable working from home attire