Gruaja e Kobe Bryant pagoi një çmim të rëndë për vdekjen e tij

Vanessa Bryant, gruaja e basketbollistit të ndjerë Kobe Bryant, thotë se vdekja e burrit të saj i kushtoi familjes së tyre "qindra miliona dollarë", njofton Insajderi.

Gruaja e Kobe Bryant pagoi një çmim të rëndë për vdekjen e tij

Në janar, ylli i NBA dhe vajza e tij 13-vjeçare Gianna Bryant vdiqën në një përplasje tragjike me helikopter.

Vanessa më pas ngriti një padi për vdekje të gabuar në shkurt kundër operatorëve të helikopterit, për përplasjen tragjike ku humbi jetën atleti dhe tetë të tjerë, njofton Insajderi.

View this post on Instagram

My Gigi

A post shared by Kobe Bryant (@kobebryant) on

Sipas dokumenteve gjyqësore të marra nga Entertainment Tonight, në dosjen e re thuhet: “Si rezultat i vdekjeve të Kobe Bryant dhe Gianna Bryant, Vanessa Bryant kërkon dëmtime ekonomike, dëmtime jo-ekonomike, interes të paragjykimit, dëm ndëshkues dhe lehtësime të tjera siç gjykata e sheh të duhur”.

“Megjithëse shuma totale specifike e dëmeve personale që kërkon paditësi, fitimi i humbur i ardhshëm i Kobe Bryant është i barabartë me qindra miliona dollarë,” dokumenti vazhdon. /Insajderi.com