Hajdutët hynë në shtëpinë e moderatores së famshme

Hajdutët hynë në shtëpinë e moderatores së famshme

Ellen DeGeneres dhe Portia de Rossi janë viktima në një vjedhje në shtëpi – hajdutët goditën shtëpinë e tyre në Montecito, shkruan ekskluzivisht TMZ, transmeton Insajderi.

Sipas Zyrës së Sherifit të Qarkut Santa Barbara vjedhja u bë me 4 korrik dhe policët besojnë se vendbanimi i tyre ishte “në shënjestër për shkak të statusit të famshëm të viktimës.”

Asnjë fjalë për vlerën e asaj që është marrë, por policët thonë se disa nga sendet e vjedhura përmbajnë bizhuteri me vlerë të lartë dhe orë luksoze.

Zyra e Sherifit thotë se po punon me agjencitë e tjera të zbatimit të ligjit, si pjesë e një hetimi të gjerë, për të parë nëse ky incident është i lidhur me vjedhje të tjera në shtëpi të kohëve të fundit.

Është e paqartë në këtë pikë nëse Portia dhe / ose Ellen ishin në shtëpi në kohën e sulmit.

Ellen bleu shtëpinë masive 8,188 metra katrorë, në stilin balinez, në fillim të vitit 2019 për 27 milionë dollarë… dhe është e lehtë të shihet pse vjen me atë çmim.

Policët ofruan disa këshilla falas për banorët e tjerë të zonës – i cili përfshin disa prona të famshëm – për të shmangur postimet në mediat sociale kur janë me pushime dhe duke lënë drita dhe TV ndezur ndërsa janë larg pronës. /Insajderi.com