Harry dhe Meghan Markle nuk mund ta llogarisin si fans Trump-in

Harry dhe Meghan Markle nuk mund ta llogarisin si fans Trump-in

Presidenti Trump tha gjatë një konference për shtyp të mërkurën se ai nuk është “një fans” i Meghan Markle dhe i uroi bashkëshortit të saj, Princit Harry, “shumë fat”, njofton Insajderi.

Gjatë një konference për Shtëpinë e Bardhë, një reporter pyeti Trump për çiftin, të cilët kanë inkurajuar amerikanët të regjistrohen për të votuar. “Princi Harry dhe Meghan Markle morën përsipër zgjedhjet në SHBA dhe në thelb inkurajuan njerëzit të votonin për Joe Biden. Unë doja të merrja reagimin tuaj për këtë,” pyeti reporteri.

“Unë nuk jam një adhuruese e saj, dhe do ta thosha këtë – dhe ajo ndoshta e ka dëgjuar atë – por, i uroj shumë fat Harry-t, sepse ai do të ketë nevojë për të,” u përgjigj Trump.

Ndërsa Harry dhe Meghan, Dukesha e Sussex, kanë qenë të zhurmshëm për zgjedhjet e ardhshme, ata nuk kanë mbështetur asnjë kandidat. Muajin e kaluar, Meghan mori pjesë në një ngjarje virtuale të regjistrimit të votuesve me “When We All Vote”, një event jo-fitimprurës nisur në vitin 2018 nga Michelle Obama. /Insajderi.com

Burimi: CBS News