Harvey Weinstein dyshohet të jetë infektuar me Covid

Harvey Weinstein dyshohet të jetë infektuar me Covid

Sipas raporteve, producenti i turpëruar i filmit Harvey Weinstein është në izolim sepse dyshohet të jetë infektuar me Covid.

68-vjeçari po testohet për koronavirus dhe thuhet se ka një temperaturë 38C.

Ish-producenti i filmit po tregon simptoma të virusit potencialisht fatal, sipas TMZ, duke shtuar se burimet e zbatimit të ligjit kanë thënë që Weinstein ka probleme të ndryshme shëndetësore dhe është “me shëndet të dobët”.

Faqja e thashethemeve të njerëzve të famshëm thotë se mjekët janë duke pritur për rezultate, por ata janë të sigurt se Weinstein ka kontraktuar koronavirus dhe e kanë vendosur atë në izolim për 72 orë.

Raportet në mediat amerikane kanë sugjeruar që nëse konfirmohet se Weinstein ka koronavirus, ai do të transferohet në një spital burgu.

Kishte raporte të mëparshme që ai u infektua me virusin në mars, por ai nuk u diagnostikua në atë kohë dhe tani mendohet të ketë qenë një ftohje e rëndë.

Burimet Weinstein ‘definitivisht’ tregon simptomat e Covid-19 kësaj here.

Mjekët kanë treguar se Weinstein është në kategorinë e rrezikut të lartë për shkak të kushteve ekzistuese mjekësore, moshës dhe peshës së tij./Insajderi.com

Mirror