I dashuri i Dua Lipës është kundër vaksinës Covd

I dashuri i Dua Lipës është kundër vaksinës Covd

Modeli Anëar Hadid thotë se ai “absolutisht” nuk do të marrë vaksinën COVID-19 – duke këmbëngulur që trupi i njeriut është i aftë “të bëjë më shumë sesa mendojmë”.

21-vjeçari, i cili është vëllai i modeleve Gigi dhe Bella Hadid, u pyet nga një ndjekës në Instagram nëse do të merrte vaksinën në të cilën ai u përgjigj, “Absolutisht jo”, sipas TMZ.

Gjatë seancës së njëjtë të pyetjeve dhe përgjigjeve, Anëar u pyet më pas nga një tjetër tifoz, “Pse jeni kundër vaksinës?”

“Ose thjesht nuk e kuptoj si proces, ose do e marr virusin  dhe me dëshirë të Zotit do të shërohem prej tij dhe marr antitrupa, sesa të bëj atë proces në mënyrë të panatyrshme, trupat tanë janë bërë nga krijuesi për të bërë më shumë sesa mendojmë”, u përgjigj ai./Insajderi.com

BBC News