Ia mbyllin Instagramin, modelja revoltohet

Ia mbyllin Instagramin, modelja revoltohet

Jessy Taylor, është 22 vjeçarja të cilës ia kanë mbyllur Instagramin pasi shumë persona e kanë raportuar profilin e saj.

Ajo kishte një profil në mbi 100 mijë ndjekës, të cilin nuk e posedon më.

Pas këtij akti, ajo menjëherë ka kontaktuar policinë, dhe ka postuar një video ku shpërthen me të qara duke thënë se nuk di të bëjë punë tjetër përpos të merret me rrjete sociale.

Mediat e huaja shkruajnë se çështja e Taylor i bë shumë e madhe në vend, dhe pas një kohe të shkurtër i është kthyer profili i saj.