Incident në konkursin e bukurisë – sulmohet miss-i që po kurorëzohej

Incident në konkursin e bukurisë – sulmohet miss-i që po kurorëzohej

Mbajtësja e titullit “Miss Caroline Jurie” është arrestuar pasi i hoqi kurorën kokës së Pushpika de Silva të Dielën, kur kjo e fundit u kurorëzua Miss 2021, njofton Insajderi.

The Guardian raporton se Jurie, Miss Sri Lanka e vitit 2020, u sul në skenë gjatë konkursit të së dielës, duke pretenduar se pasardhësja e saj ishte divorcuar dhe nuk duhej të ishte i kualifikuar për çmimin e madh. De Silva thuhet se është ndarë nga burri i saj, por është ende e martuar.

Fituesja e konkursit 2021 u tha se ishte plagosur kur ish-mbajtësja e titullit ia hoqi me forcë kurorën nga koka. Policët thanë të enjten se ata kishin arrestuar të dy Jurie dhe një bashkëpunëtor për sulme dhe dëmtime në Teatrin Nelum Pokuna Mahinda Rajapaksa, ku ndodhi incidenti.

Jurie akuzohet gjithashtu për dëmtimin e pasqyrave të dhomës së zhveshjes.

De Silva u tha gazetarëve se do ta falte paraardhësen e saj në këmbim të një faljeje publike, të cilën Jurie nuk e ka ofruar. Jurie dhe bashkëpunëtori i saj u liruan nga burgu dhe do të jenë në gjykatë në 19 prill, raporton Guardian. /Insajderi.com