Ish pjesëtari i Beatles nuk do të ngurrojë të marrë vaksinën kundër Covid

Ish pjesëtari i Beatles nuk do të ngurrojë të marrë vaksinën kundër Covid

Sir Paul McCartney ka folur në lidhje me vaksinën e koronavirusit dhe kishte thënë se do ta bëjë atë sa më shpejt që të jetë në gjendje.

Ish-Beatle 78-vjeçar tha se “vaksina do të na nxjerrë nga kjo situatë” ndërsa ndau pikëpamjet e tij mbi pandeminë që ka përfshirë të gjithë globin.

Këngëtari legjendar shtoi se është “një lajm i shkëlqyeshëm” që vaksinimet tani janë duke u zhvilluar, ka raportuar The Sun.

Sidoqoftë, Sir Paul tha se ka ende sfida përpara dhe i ka nxitur njerëzit të vazhdojnë me kujdes, përndryshe kufizimet do të shtrëngohen dhe ne do të jetojmë si në Kinë./Insajderi.com

Mirror