Jane Fonda e penduar që nuk shkoi në shtrat me këtë artist kur pati rastin

Jane Fonda e penduar që nuk shkoi në shtrat me këtë artist kur pati rastin

Jane Fonda po zbulon detaje të reja në lidhje me përvojat e saj të hershme në industrinë e argëtimit, shkruan PEOPLE, transmeton Insajderi.

Në një intervistë të re me The New York Times, foli hapur për kohën e saj me yje të ndryshëm duke përfshirë Marlon Brando dhe Marvin Gaye.

E pyetur në lidhje me përvojën e saj me Marlon Brando, me të cilin luajt në dramën e vitit 1966 The Chase, Fonda nuk dukej se ishte mahnitur nga aktori i ndjerë.

Jane Fonda, Marlon Brando

Ai ishte “zhgënjyes”, pranoi Fonda.

Pavarësisht lidhjes së saj me Brando, 82-vjeçarja ende lavdëroi aftësitë e tij si një argëtues, duke e quajtur atë një “aktor të madh”.

Fonda gjithashtu foli edhe për një të famshëm e penduar që nuk ka fjetur gjatë viteve të para të saj në industri.

“Keqardhja juaj më e madhe është që nuk keni pasur kurrë marrëdhënie seksuale me Che Guevara,” gazetari i Times Maureen Doëd kërkoi nga Fonda të konfirmonte, gjë të cilën aktorja e mbylli shpejt.

“Jo, nuk mendoj për të,” shpjegoi Fonda. “Për kë mendoj dhe që është për të ardhur keq është Marvin Gaye.”

“Ai donte dhe unë jo,” pranoi ajo. “Unë isha i martuar me Tom [Hayden]”. /Insajderi.com

Jane Fonda, Marvin Gaye, Marlon Brando