Jennifer Lawrence lëndohet në shesh xhirim – goditet në sy nga një copë xhami

Jennifer Lawrence lëndohet në shesh xhirim – goditet në sy nga një copë xhami

Jennifer Lawrence u la e plagosur pasi u godit në sy me një copë xhami kur një skenë shkoi keq në shesh-xhirimin e filmit të saj të fundit, shkruan Daily Mail, transmeton Insajderi.

Ylli fitues i Oskarit, për të cilën është raportuar se po fiton 11 milionë dollarë për të luajtur përkrah Leonardo DiCaprio në dramën shkencore “Don’t Look Up”, u tha se ishte ‘tronditur por në rregull’ pas incidentit në Boston.

Incidenti ndodhi ndërsa 30-vjeçarja po filmonte një skenë trazirash ku një kosh plehrash hidhej nëpër një dritare pranë vendit ku ajo ishte ulur.

Një burim tha: ‘Ishte skenë rutinë dhe gjithçka dukej mirë derisa dritarja u copëtua dhe ajo bërtiti dhe ra në tokë”.

“Xhami e goditi atë mbi sy, por kishte shqetësime se fragmente të vogla mund të kishin shkuar në sy, kështu që ajo u dërgua në spital. Duket se nuk ka ndonjë dëm afatgjatë”.

Filmi, tashmë i vonuar nga Covid, tani është vendosur në pritje ndërsa aktorja të jetë në gjendje të rifillojë. /Insajderi.com