Joaquin Phoenix thyen heshtjen lidhur me të qenit prind i ri

Joaquin Phoenix thyen heshtjen lidhur me të qenit prind i ri

Aktori Joaquin Phoenix dhe bashkëshortja e saj Rooney Mara konfirmuan se mirëpritën një djalë para dy muajsh.

Ata nuk folën lidhur me lindjen për dy muaj.

Por tani Joaquin, 46 vjeç dhe e fejuara Rooney, 35 vjeç, kanë folur për fëmijën e tyre të re për herë të parë publikisht.

Regjisori rus Victor Kossakovsky aksidentalisht konfirmoi edhe emrin e djalit, por deri më tani çifti kanë vendosur të qëndrojnë të heshtur.

Yjet e kanë quajtur djalin e tyre pas lumit të vëllait të Joaquin, i cili vdiq tragjikisht në 1993 nga mbidoza e drogës.

Ata përdorën mundësinë e tyre të parë për të folur në lidhje me të qenit prindër të rinj për të diskutuar krizën e fëmijëve migrantë.

Aktorët dhe aktivistët folën për People për gati 550 fëmijë të cilët ende nuk janë ribashkuar me prindërit e tyre pasi janë ndarë në kufirin SHBA-Meksikë.

Në një mesazh të gjatë të përbashkët, dyshja tërhoqi vëmendjen për situatën pasi aktori i Joker konfirmoi lajmet e tyre të bebes.

“Si prindër të rinj, është e padurueshme të imagjinohet se si do të ndihej sikur fëmija ynë të na merrej për një ditë, e lëre më me vite.Por kjo është situata në të cilën kanë jetuar ata 545 fëmijë dhe prindërit e tyre”./Insajderi.com

Mirror