John Legend kthehet në skenë me një dedikim për gruan e tij Chrissy Teigen

John Legend kthehet në skenë me një dedikim për gruan e tij Chrissy Teigen

John Legend bëri një kthim emocional në skenë për të performuar në Billboard Music Aëards 2020 për herë të parë që nga humbja tragjike e djalit të tij Jack.

Këngëtari 41-vjeçar i kushtoi performancën e tij bashkëshortes së tij Chrissy Teigen, pasi ata vazhduan të trishtonin humbjen e tyre.

John këndoi ‘Never Break’ nga albumi Bigger Love në vitin 2020 dhe ndërsa ishte ulur pas pianos në teatrin bosh të Dolby në Los Angeles, ai tha: “Kjo është për Chrissy”.

Zëri i tij jehonte ndërsa këndonte tekstet prekëse: “Unë nuk jam i shqetësuar për ne dhe nuk kam qenë kurrë. Ne e dimë se si përfundon historia. Ne kurrë nuk do të ndahemi”.

Ceremonia e ndarjes së çmimeve ishte shtyrë nga prilli për shkak të pandemisë së koronavirusit dhe u prezentua nga Kelly Clarkson.

Ajo vlerësoi forcën e John dhe Chrissy në dritën e tragjedisë personale që kishin pësuar.

Duke prezantuar performancën e tij gjatë natës, Kelly tha: “Ai dhe Chrissy të dy kanë këtë mënyrë të ngrohtë për të na ftuar në botën e tyre.”

“Zemra ime dhe padyshim të gjitha zemrat tona – shkojnë drejt jush të dy në këtë kohë shumë të vështirë.

“Dhe unë jam mirënjohës që vazhdoni të ndani dritën tuaj dhe talentin tuaj me të gjithë ne.”/Insajderi.com