Johnny Depp do të marrë verdiktin lidhur me rastin ndaj gazetës Sun e cila e quajti ‘rrahës grash’

Johnny Depp do të marrë verdiktin lidhur me rastin ndaj gazetës Sun e cila e quajti ‘rrahës grash’

Johnny Depp do të zbulojë javën e ardhshme rezultatin e çështjes së tij të shpifjeve.

Ylli i Piratëve të Karaibeve e çoi gazetën Sun në gjykatë për një artikull të vitit 2018 i cili e etiketoi atë si “grua rrahës” dhe pretendoi se ai ishte i dhunshëm ndaj ish-gruas Amber Heard, akuza këto që ai i mohon.

Depp paditi botuesin e tabloidit Neës Group Neëspapers (NGN) dhe redaktorin ekzekutiv të tij Dan Ëootton mbi artikullin.

Gjyqi i akuzës për shpifje tërhoqi vëmendjen në të gjithë botën ndërsa u zhvillua për tre javë në korrik në Royal Courts of Justice në Londër.

Depp, 57, do të zbulojë rezultatin e çështjes së tij të hënën 2 nëntor ndërsa gjyqtari Justice Nicol jep vendimin e tij të shumëpritur./Insajderi.com

Burimi: Mirror