Justin Bieber i bën thirrje Trumpit që të lirojë fëmijët emigrantë nga paraburgimi

Justin Bieber i bën thirrje Trumpit që të lirojë fëmijët emigrantë nga paraburgimi

Justin Bieber është bërë njeriu më i fundit me peshë në krizën në kufirin jugor të ShBA-së, duke i bërë thirrje Presidentit Donald Trump që të lirojë fëmijët emigrantë nga qendrat e paraburgimit.

Në një postim të puvlikuar në Twitter të premten në mbrëmje, ylli 25-vjeçar i pop-it, i cili është një qytetar kanadez, i kërkoi kryetarit të komandantit që t’i ‘lërë ata fëmijë jashtë nga kafazi’, shkruan DailyMail, transmeton Telegrafi.

Bieber e bëri kërkesën pasi dëgjoi se komandanti i përgjithshëm kishte ‘personalisht garancinë’ për dorëzaninë e shokut të muzikantit, reperit A $ AP Rocky, i cili momentalisht është i ndaluar në një burg suedez pasi u përfshi në një rrahje rruge.

Këngëtari i hitit ‘Baby’ shkroi: ‘Unë dua shokun tim [A $ AP Rocky] jashtë … Ju vlerësoj që po përpiqeni ta ndihmoni atë. Por, Donald Trump mund të lini këta fëmijë jashtë kafazeve? ‘

Postimi i Bieber mori më shumë se 500,000 pëlqime në 12 orë.

Administrata Trump po përpiqet të përballet me një numër të madh njerëzish që përpiqen të hyjnë në ShBA nëpërmjet kufirit jugor.

Më shumë se 40,000 fëmijë të pashoqëruar janë kapur në kufi në gjashtë muajt e fundit që nga janari, sipas statistikave zyrtare të Doganës dhe Patrullës së Kufirit.