Kantautori i famshëm në gjendje kritike pas operacionit në zemër

Kantautori i famshëm në gjendje kritike pas operacionit në zemër

Kantautori Mac Davis është i sëmurë rëndë pas operacionit të zemrës në Nashville, sipas menaxherit të Davis, njofton Insajderi.

Një deklaratë nga familja Davis u postua në llogaritë e mediave sociale duke thënë “dashuria dhe lutjet tuaja do të vlerësohen thellësisht në këtë kohë”.

Ai e filloi karrierën e tij në muzikë me kompaninë e Nancy Sinatra ku shkroi muzikë për Sinatrën, si dhe Elvis Presley, shumë këngë të tilla si “In The Ghetto” dhe “A Little Less Conversation”, këngët hite që i mbijetuan kohës.

Pasi u zhvendos për të ndjekur karrierën e tij, Davis filloi të interpretojë muzikën e tij country në vitin 1970, shpejt në krye të top listave në Country dhe Pop, duke fituar çmimin Artisti i Vitit i Akademisë së Muzikës Country në vitin 1974.

Davis gjithashtu ndoqi një karrierë në aktrim, duke përfshirë shfaqjen The Mac Davis në vitet 1970. Ai bëri paraqitje në filma dhe shfaqje televizive gjatë dekadave. /Insajderi.com

Burimi: KCBD