Kanye West do të divorcohet nga Kim Kardashian, shpërthen në një mori akuzash kundër saj

Kanye West do të divorcohet nga Kim Kardashian, shpërthen në një mori akuzash kundër saj

Kanye West ka thënë se është duke tentuar të divorcohet nga Kim Kardashian, prej që ajo ka takuar mikun e tij reper Meek Mill në Walorf Hotel.

Në shpërthimin e tij të fundit në Twitter, West tha se Kim kishte takuar reperin Meek Mill për të folur për reforma të burgut ndërsa nënën e saj e kishte quajtuar me tallje “Kris Jong-Un”. Të dyjat ai i kishte akuzuar për “privilegje të bardhëve”.

Ai poashtu kishte rrëfyer se Kim dhe nëna e saj, kanë tentuar që së bashku me dy doktor, ta hospitalizojnë atë dhe ta ndalojnë tentativën e tij për garë presidenciale.

“Kris dhe Kim kanë dhënë deklarata pa miratimin tim… kjo nuk është një gjë që duhet ta bëj bashkëshortja,” ka thënë Kanye.

Kanye i fshiu këto deklarata nga Twitter, një orë pasi i kishte postuar ato.

Burime të afërta kanë thënë për The Sun se Kim dhe Kanye janë duke jetuar të ndarë sepse janë duke u zënë shumë me njëri tjetrin që prej izolimit.

Kim ka marrë lavdërime nga Meek Mill për punën e saj në reformat për sistemin e drejtësisë, vitin e kaluar./Insajderi.com