Kanye Ëest thotë se Zoti e ka zgjedhur për tu bërë presidenti i ardhshëm amerikan

Kanye Ëest thotë se Zoti e ka zgjedhur për tu bërë presidenti i ardhshëm amerikan

Kanye West ka zbuluar se ai ishte frymëzuar nga Zoti për të kandiduar për president dhe është i bindur se është thirrja e tij për të udhëhequr botën e lirë.

Reperi 43-vjeçar, i cili njoftoi kandidimin e tij për presidencën në fillim të këtij viti, iu bashkua komikut Joe Rogan në podcastin e tij për një intervistë të gjatë që fliste për kandidimin e tij si president.

Duke folur gjatë intervistës, Kanye tha se Zoti i dha idenë kur ishte nën dush.

Ai vazhdoi të shpjegonte se ai ishte kandidati ideal për presidencën e SH.B.A.-së sepse ai bashkëndjen me gjithë tokën.

“Ishte diçka që Zoti më vuri në zemër në 2015. Disa ditë para MTV Video Awards, ajo ide më goditi nën dush,” i tha Kanye Joe gjatë intervistës.

“Nuk mund të keni një kohë më mirë për të vendosur një vizionar në karrigen e kapitenit, unë nuk jam jam këtu për përulur Trump ose Biden, unë jam thjesht këtu për të shprehur pse Zoti më ka thirrur për të marrë këtë pozicion”.

“Unë manifestoj. Unë po shoh. Unë jam një udhëheqës i shkëlqyeshëm për shkak të dëgjimit dhe bllokimit të ndjeshëm të gjithë Tokën … Unë jam i sigurt në botë”.

Intervista e fundit e Kanye vjen ndërkohë që qytetarët amerikanë duhet të votojnë që pritet të jetojnë një kthesë historike për zgjedhjet e SHBA./Insajderi.com

Burimi: Mirror