Kanye West të ruajë shpinën – Edhe të famshëm të tjerë ‘shpallin’ kandidaturën për President

Kanye West të ruajë shpinën – Edhe të famshëm të tjerë ‘shpallin’ kandidaturën për President

Me 4 korrik, e njohur edhe si Dita e Pavarësisë, West postoi në Twitter se po kandidonte për president, dhe oferta mund të vinte menjëherë në zgjedhjet e vitit 2020. Tweet-i përfshinte # 2020Vision, por asgjë në lidhje me këtë vizion nuk është veçanërisht e qartë deri tani.

Njoftimi fitoi më shumë se 1 milion pëlqime, së bashku me mbështetjen Elon Musk dhe Martin Shkreli.

Por West duhet të bëjë kujdes – postimi i tij frymëzoi gjithashtu disa të tjerë që shpresojnë të bëhen presidencialë.

Duke folur për reperin, Tiffany Haddish në thelb kopjoi dhe postoi tweet-in presidencial, duke shtuar se edhe ajo po kandidon. Aktorja po ashtu ka zgjedhur si partner shokun e saj, komedianin Dave Chappelle.

Mjaftoi postimi i Tiffany, që shumë të famshëm që vazhdonin talljen me reperin.

Edhe Paris Hilton si duket po heq dorë nga jeta e saj e thjeshtë.

Në një postim në llogarinë e saj ku shihet pranë familjes, edhe Hilary Duff ‘shpalli’ kandidaturën.

Edhe këngëtari i grupit muzikor “Linkin Park” Mark Shinoda iu bashkëngjit talljes.

Dhe, më në fund, aktorët Bob Saget dhe John Stamos shpallën kandidaturën për Shtëpinë e Bardhë. /Insajderi.com

Burimi: HuffPost