Kate Middleton u desh të thyejë protokollin mbretëror gjatë shtatzënisë së parë

Kate Middleton u desh të thyejë protokollin mbretëror gjatë shtatzënisë së parë

Familja Mbretërore ka pasur një vit të vështirë si rezultat i tërheqjes nga detyrat mbretërore të Princit Harry dhe Meghan Markle dhe miqësia e diskutueshme e Princit Andrew me pedofilin Jeffrey Epstein, njofton Insajderi.

Megjithatë, ka shumë shpresë se një anëtar i ri do të mirëpritet në botë nga familja mbretërore, me spekulime rreth faktit nëse Kate, Princesha Eugenie apo Princesha Beatrice do të jenë të parat për të njoftuar shtatzëninë e tyre.

Por me ekspertë që pretendojnë se Kate mund të jetë e gatshme të mirëpresë fëmijën e saj të katërt, së fundmi  ka pasur raporte se si shëndeti i Dukeshës u bë një përparësi kryesore në mes të komplikimeve ndërsa ajo ishte shtatzënë me djalin Princin George.

Kate Middleton's pregnancies and baby bumps compared | HELLO!

Dukesha e Kembrixhit u detyrua të prishë planet tradicionale të lindjes, të cilat përfshinin lindjen në Pallatin Buckingham, duke zgjedhur të mirëpresin djalin e saj në botë në një spital.

Kate, megjithatë, nuk ishte në gjendje të ndiqte protokollin e vendosur mbretëror pasi vuajti nga hiperemesis gravidarum, një sëmundje akute e mëngjesit e cila kërkon hidratim plotësues dhe lëndë ushqyese.

Para se George të arrinte, Kate u pranua në Spitalin King Edward VII, Londër, në mënyrë që të mjekohej për gjendjen e saj në vitin 2012. /Insajderi.com

Kate Middleton pregnant: Duchess’ key decision amid baby complications

Burimi: Express.co.uk